Навчання літнiх собак

Старе прислів'я про те, що неможливо навчити стару собаку новим командам, виявилася в корні неправильною. Нещодавне трирічне дослідження з використанням 95 собак, віком від 5 місяців до 13 років, показало, що, хоча для навчання старих собак і потрібно більше часу та повторів, проте вони повністю спроможні засвоїти, запам'ятати та застосувати отриману інформацію. Фактично, те ж саме дослідження показує, що літні собаки демонструють кращу здатність до розмірковування, ніж молоді, а також більш високу концентрацію уваги, аніж цуценята. Проте є декілька нюансів, які потрібно враховувати при дресировці літньої собаки.

Харчування

Харчування грає важливу роль для підтримки гостроти розуму вашої собаки. Дослідження показали, що додавання в корм DHA (докозагексаенової кислоти), омега-3, виявленої в риб'ячому жирі, а також триглецеридів, виявлених в кокосовій олії, можуть допомогти з когнітивними розладами у літніх собак.

Обмеження

Існують обмеження, які потрібно враховувати при  дресировці літніх собак. Наприклад, артрит може перешкоджати вішій собаці стрибати і приносити диск, через біль вона не зможе виконувати команду. Також можуть завадити дресировці проблеми з зубами, слухом чи зором. Крім того, доведено що літні собаки можуть страждати від стану, що називається синдромом когнітивного розладу, що схожа на людську хворобу Альцгеймера.

Навчання з низьким впливом

Не варто відразу розпочинати навчання зі складних команд. Спробуйте розпочати з чогось легкого, наприклад  "сидіти" або "лежати".  Не переходьте до нової задачі, доки не впевнитеся, що собака засвоїла попередню. Це дасть вам також розуміння про розумогу гостроту вашої собаки. Запасіться гостинцями та будьте терпеливими.

Робота носом

Робота носом - чудовий спосіб тренувати мозок. Вам нічого не доведеться робити, потрібно лише кілька пустих коробок та гостинці. Переверніть коробки догори дном та сховайте гостинець під однією з них, який собака нехай знайде сама за допомогою свого носа. З часом, ви зможете тренувати собаку одночасно на декілька ароматів та використовувати більше коробок. Таким способом з часом можна навчити собаку, наприклад, принести газету або подзвонити в дзвінок, коли вона захоче зайти. В будь-якому разі дресировка спричиняє позитивний ефект на здоров'я собаки, так як крім розумових здібностей, тренує м'язи, допомогає собаці насолоджуватися життям та вашою увагою.
Опублiковано в: