Таурин для собак та котів

Таурин є унікальною амінокислотою, оскільки зустрічається тільки в тканинах тварин. Виробляється печінкою. Ткани з найвищою концентрацією таурину - серце, м'язи, центральна нервова система та сітківка, а також тромбоцити крові. Таурин відіграє важливу роль у підтримці рівноваги рідини та роботі серця. На рівень таурину впливають багато факторів організму, включаючи прийом їжі та синтез корисних речовин.

Таурин визнаний в якості основної дієтичної поживної речовини у раціоні кішок (зокрема через їх обмежену здатність самостійно виробляти таурин). Без адекватного кількості дієтичного таурину, в організмі кішки згодом може розвинутися дефіцит таурину, що призводить до розширеної кардіоміопатії, а також дегенерації сітківки, сліпоти, порушень імунної системи, глухоти та репродуктивних ускладнень.

У собак таурин, як правило, виробляється організмом самостійно. Вийнятком є певні породи: американський кокер-спаніель, далматин, боксер, ньюфаундленд, португальська водяна собака, англійська сеттер, аляскинський маламут, золотий ретривер та шотландський тер'єр (під час досліджень у них було виявлено низький рівень таурину). Доведено, що дієтичні добавки з метіоніном підвищують рівень таурину у цих порід. Дефіцит таурину у собак може бути пов'язаний з екологічними, генетичними ефектами, а також з аномальним метаболізмом таурину у деяких собак.

В природі таурин знаходиться в інгредієнтах тваринного походження, але в наш час також доступний як добавка, яка може бути додана до кормів. Оскільки таурин вважається основною поживною речовиною для кішок, багато збалансованих кормів для кішок часто доповнюються таурином для забезпечення належного його рівня в організмі. Собачі корми менш імовірно будуть містити таурин, оскільки це не вважається необхідністю. Для порід, які мають підвищений ризик розвитку таурин-асоційованих хвороб, рекомендується вживати корми з додаванням таурину.
                
Опублiковано в: